Kliininen työryhmä

Kliinisen työryhmän tehtävänä on toteuttaa sairaanhoitopiireille kuuluvat kliiniseen ja diagnostiseen kokonaisuuteen kuuluvat osa-alueet. Itäisen syöpäkeskuksen johtoryhmä on nimennyt seuraavat henkilöt kliiniseen työryhmään.

Kliinisen työryhmän puheenjohtajana toimii ylilääkäri Timo Nykopp.

Kliininen työryhmä

Timo Nykopp

ylilääkäri, johtaja
timo.nykopp@kuh.fi

Outi Kuittinen

professori
PSSHP
outi.kuittinen@kuh.fi

Heikki Hakkarainen

erikoislääkäri, syöpätaudit ja sädehoito
KSSHP
heikki.hakkarainen@ksshp.fi

Tanja Hulmi

ylilääkäri
Siun sote
tanja.hulmi@siunsote.fi

Petri Juvonen

dosentti, osastonylilääkäri
Sosteri
petri.juvonen@sosteri.fi

Vesa Kärjä

dosentti, klinikkaylilääkäri
PSSHP
vesa.karja@kuh.fi

Liisa Sailas

ylilääkäri, syöpätaudit ja sädehoito
Siun sote
liisa.sailas@siunsote.fi

Eero Sihvo

ylilääkäri
KSSHP
eero.sihvo@ksshp.fi

Anna Sutela

dosentti, osastonylilääkäri
PSSHP
anna.sutela@kuh.fi

Sari Venesmaa

ylilääkäri
PSSHP
sari.venesmaa@kuh.fi

Niilo Hendolin

kirurgian ylilääkäri
Essote
niilo.hendolin@essote.fi

Kristiina Vuolukka

erikoislääkäri, syöpätaudit ja sädehoito
PSSHP
kristiina.vuolukka@kuh.fi