Henkilöstö ja johtoryhmä

Itäisen syöpäkeskuksen toimintaa johtaa johtoryhmä, johon sopijaosapuolet ovat nimenneet edustajansa. Johtoryhmän puheenjohtajana toimii Heikki Miettinen (PSSHP) ja varapuheenjohtajan toimii Veli-Matti Kosma (UEF).

Itäisen syöpäkeskuksen henkilöstö

Timo Nykopp

ylilääkäri, johtaja
timo.nykopp@kuh.fi

Juho Pulkka

projektikoordinaattori (YTM, TtM)
juho.pulkka@kuh.fi

Outi Nikunen

kehittämiskoordinaattori (TtM, sh)
outi.nikunen@kuh.fi

Maarit Sillanpää

tutkimuskoordinaattori (FT)
PSSHP & UEF
maarit.sillanpaa@uef.fi

Kirsi Pylvänäinen

aluekoordinaattori
KSSHP
kirsi.pylvanainen@ksshp.fi

Laura Räisänen

yhteyshenkilö
Essote
laura.raisanen@essote.fi

Helena Wright

yhteyshenkilö
Sosteri
helena.wright@sosteri.fi

Itäisen syöpäkeskuksen johtoryhmä

Heikki Miettinen

johtajaylilääkäri
PSSHP
heikki.miettinen@kuh.fi

Veli-Matti Kosma

professori, lääketieteen laitoksen johtaja
UEF
veli-matti.kosma@uef.fi

Outi Kuittinen

professori
PSSHP
outi.kuittinen@kuh.fi

Kristiina Tyynelä-Korhonen

osaamiskeskusjohtaja, KYS Syöpäkeskus
PSSHP
kristiina.tyynela-korhonen@kuh.fi

Heikki Hakkarainen

erikoislääkäri, syöpätaudit ja sädehoito
KSSHP
heikki.hakkarainen@ksshp.fi

Jukka-Pekka Mecklin

professori
KSSHP
jukka-pekka.mecklin@ksshp.fi

Liisa Sailas

ylilääkäri, syöpätaudit ja sädehoito
Siun sote
liisa.sailas@siunsote.fi

Jarmo J Koski

johtajaylilääkäri
Essote
jarmo.koski@essote.fi

Jaana Luukkonen

johtajaylilääkäri
Sosteri
jaana.luukkonen@sosteri.fi